ENDURO - SARAYLAR

Loading...

Perşembe

kapalı

15℃

Cuma

kapalı

14℃

Cumartesi

hafif yağmur

13℃

Pazar

hafif yağmur

14℃

Pazartesi

parçalı az bulutlu

12℃

HAVA DURUMU

ENDURO - SARAYLAR
29 Nisan 2023 Cumartesi

Engebeli toprak arazi üzerindeki engelli parkurda cross motorlarıyla yapılan hız yarışı Marmara Adası’nda…

Federasyondan bağımsız olarak 300 sporcu alan araştırması için Marmara’ya gelerek serbest sürüş gerçekleştirdiler.

Marmara’da Enduro ile ilgilenen 15 arkadaşımız ile oluşturulan 80 km’lik parkurda Türkiye’nin birçok yerinden gelen 300 sporcu serbest sürüş ile parkurun yarış alanına dönüştürülmesi için federasyon ile görüşme sağlayacaklarının kararını aldı.

 Belediye Başkanımız Süleyman Aksoy,

“ Marmara Adası Saraylar Mahallemizde 15 arkadaşımız bu işle uğraştıklarını ilerletmek istediklerini gelip söylediler. Bizler de elimizden geleni fazlasıyla yapmaya hazırdık, her zaman da gençlerimizn yanındayız. Yeter ki bize böyle aktivite talepleriyle gelsinler, destek vermeye hazırız. Görüyoruz ki bu işe gönül vermiş birçok sporcu arkadaşımız var. Bursa, Bilecik, Tekirdağ, Kütahya gibi Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sporcu arkadaşlarımızda hem Ada’mızı hem de alanı çok beğendiler. Saraylar Mahallemizden başlayarak Adamızın en tepe noktası olan Nato Tepesi’ne ilerleyerek arkadaşlarımızın serbest sürüş deneyimlerini izledik. Onlar keyifle yaparken bizler de oldukça heyecanlandık. Bugün kazasız belasız tamamlanan bu denemenin Federasyon nezdinde devam etmesi için de elimizden geleni yapacağız. Ekstrem sporların başında gelen motokros’a ev sahipliği yapmak için çalışmalarımızı başlatıyoruz. İnşallah Marmara Adası enduro’nun da adresi olacak.” dedi.

İlçe Kaymakamı Murat Çiçek’in de sürüş deneyimi yaşadığı organizasyon sorunsuz tamamlanarak TMF’nin dahil olduğu bir yarışa dönüştürülmesi için çalışmalara hız verildi.